In een brief aan de Tweede Kamer gaan de ministers van onderwijs in op de financiële positie van onderwijsinstellingen in 2018. Zij doen dit naar aanleiding van een door de inspectie opgesteld rapport.
De ministers constateren dat de resultaten over het algemeen fors positiever zijn dan begroot was door de instellingen. In het primair onderwijs waren deze verschillen in 2018 wel beduidend minder dan de jaren daarvoor. Dit neemt niet weg dat voor het hele primair onderwijs een negatief resultaat ad € -63,3 mln. begroot was en dat het werkelijk resultaat op € 5,9 mln. uitkwam. Voor alle sectoren waren de resultaten over 2018 als volgt:
| Bedragen x € 1 mln. | begroot | realisatie |
| PO | € -63,30 | € 5,90 |
| VO | € 30,33 | € 93,90 |
| Mbo | € 2,50 | € 92,60 |
| HO | € -21,97 | € 113,34 |
| SWV po | € -13,98 | € 6,41 |
| SWV vo | € – 4,96 | € 13,05 |
| Totaal | € -71,38 | € 325,20 |
De conclusie is dat de onderwijsinstellingen macro gezien bijna € 400 mln. positiever resultaat realiseren dan ze begroot hadden. Dit fenomeen doet zich al verscheidende jaren voor. Het ministerie stelt dan ook vraagtekens bij de kwaliteit van de begrotingen van veel onderwijsinstellingen. In de brief stellen de ministers ook een aantal acties voor om ongewenste reservevorming in de toekomst te voorkomen.
Kan uw kind een financieel ruggensteuntje goed gebruiken? Bijvoorbeeld voor studiekosten, de aankoop van een woning of bij het verlies van een baan? Of misschien wil uw kind een langgekoesterde
De Tweede Kamer heeft donderdag 12 februari 2026 ingestemd met een nieuw box 3-stelsel op basis van werkelijk rendement vanaf 2028. Als de Eerste Kamer op een later moment ook
Op 30 september 2025 heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden in een belangrijke uitspraak besloten dat pensioenfondsen btw moeten heffen over de pensioenpremies die zij innen van werkgevers. Wat betekent dit? Werkgevers