Moeten autobedrijven hun omzet inclusief of exclusief BPM verantwoorden?
In een blog wezen we vorig jaar al op een uiting hierover voor de Raad van de Jaarverslaggeving (RJ). Deze uiting is definitief in de RJ opgenomen en is daarmee verplicht van toepassing voor uw jaarverslag 2023. De hoofdregel voor de automotive zoals die in de RJ staat is daarmee:
! Importeurs, dealers en andere autobedrijven
! presenteren de BPM niet als omzet
! bij auto’s die voor de eerste keer in Nederland op kenteken gesteld zijn.
De achterliggende gedachte is dat de BPM die dan aan de klant in rekening wordt gebracht, eigenlijk namens de overheid wordt ontvangen en daarom niet als voordeel (en dus omzet) voor het autobedrijf wordt gezien. Het bijzondere is dat in de praktijk meestal alleen de importeur daadwerkelijk BPM afdraagt aan de belastingdienst. Bij dealers en autobedrijven zal dat alleen bij import het geval zijn.
Wat als u tot en met 2022 de omzet nog inclusief de BPM in de jaarrekening heeft verantwoord? Dan voert u een stelselwijziging door in de jaarrekening 2023. Dit houdt in dat:
Een belangrijke wijziging dus, in de jaarrekening voor de automotive sector. Wij helpen u graag verder als u vragen heeft. Neem gerust contact met ons op.
Het is de bedoeling dat vanaf 2026 in Nederland een vrachtwagenheffing wordt ingevoerd. In verband met enkele gewijzigde Europese regels voor tolheffing moet de vrachtwagenheffing worden aangepast. Geïnteresseerden kunnen via
De omzet bij universele autobedrijven is in 2023 met 9% gestegen ten opzichte van 2022. De winst is nagenoeg gelijk gebleven. Van iedere euro omzet blijft dus in 2023 minder
Bedrijven die voldoen aan de criteria voor een grote onderneming moeten vanaf boekjaar 2025 in hun jaarrekening meer informatie opnemen over hun duurzaamheidsbeleid. Dit komt voort uit Europese wetgeving. Deze