Skip to content

OBO Voortgezet Onderwijs niet definitief

M.A. (Marien) Rozendaal RA Directeur | Partner
3min
28 okt 2026

"De planning van de bekostigingscontroles gaat behoorlijk op z’n kop. Wij proberen dit in overleg met onze cliënten zo goed mogelijk te plannen."

M.A. (Marien) Rozendaal RA
Directeur | Partner

Ontbrekende gegevens in het OBO

Vanuit de onderwijsinspectie bereikte ons het bericht dat het OBO in het voortgezet onderwijs nog niet alle informatie bevat die het zou moeten bevatten. Concreet gaat het om de volgende velden/records:

  1. DUO voegt het veld OPK nog toe aan het OBO als het gevuld is met ‘deelname praktijkgericht vak’.
  2. DUO moet het ‘PER-record’ bij nieuwkomers nog vullen met de ‘Datum eerste inschrijving op een school in Nederland’.

Het is nog onduidelijk wanneer deze informatie wel beschikbaar is. Dit betekent dat de accountants deze gegevens nog niet kunnen controleren. Het gevolg hiervan is dat de controle van de bekostigingsgegevens wordt uitgesteld totdat het OBO wel alle informatie bevat of dat de controle in twee delen wordt gesplitst: in eerste instantie worden de bekostigingsgegevens die wel beschikbaar zijn gecontroleerd en in een later stadium de hierboven genoemde twee soorten gegevens.

Gevolgen voor de bekostigingscontroles

Het nog niet beschikbaar zijn van sommige gegevens in het OBO betekent dat de planning van de bekostigingscontroles behoorlijk op z’n kop gaat. Wij proberen dit in overleg met onze cliënten zo goed mogelijk te plannen. Verder hebben wij via de Werkgroep Onderwijs van onze beroepsorganisatie een dringend verzoek aan DUO gedaan om de ontbrekende gegevens zo spoedig mogelijk aan het OBO toe te voegen.