23 februari 2023

Op verzoek van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) heeft de NZa een regeling uitgewerkt ter compensatie van de hogere energiekosten in 2022. Het bestaat uit twee delen. Namelijk een generieke en een specifieke compensatie. De regeling geldt voor:

  • Zorgaanbieders in de langdurige zorg
  • Zorg die wordt geleverd in natura
  • 2022

GENERIEKE COMPENSATIE

De generieke compensatie geldt voor al deze zorgaanbieders. Het is niet nodig om hier een aanvraag voor te doen of verantwoording af te leggen. De productieafspraak wordt opgehoogd met 0,26530% en  wordt automatisch verwerkt in de nacalculatie Wlz 2022. Met deze regeling verdeelt de NZa 70 miljoen euro over de zorgaanbieders.

SPECIFIEKE COMPENSATIE

De specifieke compensatie waar zorgaanbieders aanspraak op kunnen maken, kent voorwaarden. Deze is mogelijk als de energiekosten in 2022 meer dan 20% zijn gestegen ten opzichte van de energiekosten in 2021. De zorgaanbieders kunnen samen met het zorgkantoor hun aanvraag indienen. Dit gebeurt via de nacalculatie Wlz 2022 bij de NZa. Voor deze regeling is nog eens 30 miljoen beschikbaar.

In de afgelopen periode heeft de overheid meer informatie gedeeld over een aantal energiecompensatie regelingen. We zetten deze voor u op een rijtje:

  1. Energiecompensatie voor Wlz-aanbieders (Zorg in Natura)
    zoals hierboven toegelicht
  2. Energiecompensatie voor pgb-Wlz aanbieders
  3. Tijdelijke Tegemoetkoming Blokverwarming (TTB)
    aan te vragen door woonzorghuizen en zelfstandige wooneenheden achter één aansluiting voor hun cliënten
  4. Tijdelijk Noodfonds Energie en Energietoeslag 2023
    aan te vragen door cliënten zelf
  5. Energiecompensatie voor Wmo- en jeugdzorgaanbieders
  6. Energiecompensatie voor Zvw-aanbieders

Deze informatie en verdere uitwerking van de compensatieregelingen vindt u op de site van de Branchevereniging Kleinschalige Zorg.

Wij zijn u graag van dienst, neem contact op als er vragen zijn.

Meer nieuwsitems