Vanwege de inflatie is ook dit jaar het bedrag aan verblijfkosten verhoogd voor transportondernemers (eigen rijders) die zelf meerdaagse internationale ritten maken.
Vanwege de inflatie is ook dit jaar het bedrag aan verblijfkosten verhoogd voor transportondernemers (eigen rijders) die zelf meerdaagse internationale ritten maken.
Voor 2026 is het bedrag vastgesteld op €52 per dag, ofwel een verhoging van €2 ten opzichte van vorig jaar. Het bedrag van €52 per dag is voor de transportondernemer aftrekbaar van de winst.
Het bedrag is alleen aftrekbaar als voldaan wordt aan de volgende voorwaarden:
De regeling is optioneel. Je mag er ieder jaar opnieuw voor kiezen de regeling al dan niet te gebruiken. Als je de regeling gebruikt, hoef je de verblijfkosten niet aan te tonen met facturen en dergelijke. Dat moet wel als je de regeling niet gebruikt en je de werkelijke verblijfkosten in aftrek wilt brengen. Dit is dus alleen voordelig als de aftrek per saldo hoger uitvalt dan €52 per dag.
Let op! Daarbij is wel van belang dat sommige kosten niet volledig aftrekbaar zijn, zoals de kosten van maaltijden.
De regeling geldt ook voor internationale ritten die starten op meer dan 50 kilometer van het woonadres van de ondernemer. Dit geldt ook als deze ritten korter duren dan 24 uur.
In dat geval moet u wel voldoen aan de volgende voorwaarden:
Transportondernemers met een BV kunnen de regeling niet toepassen. Eigen rijders met een BV kunnen hun verblijfkosten wel onbelast door de BV laten vergoeden volgens de regels die gelden voor werknemers.
Lees hier het volledige bericht.
Heeft u een aflossingsvrije hypotheek? Banken worden terughoudender in het verstrekken van aflossingsvrije hypotheken. En dat kan voor u als ondernemer gevolgen hebben. Wat speelt er? Vanuit Europa wordt op
Het kabinet heeft de Tweede Kamer geïnformeerd over mogelijke maatregelen om de tweedehandsmarkt voor elektrische auto’s te stimuleren. Het gaat hierbij om een greentimerregeling en andere regelingen. Greentimerregeling Het kabinet
Met ingang van dit jaar én volgend jaar wijzigen de spelregels van de youngtimerregeling. Het kabinet heeft vier opties uitgewerkt voor een ander afbouwpad vanaf 2027. Wat houdt dit in?