Het ‘ravijnjaar 2026’ verwijst naar de verwachte bezuinigingen op het gemeentefonds, die in dat jaar naar verwachting volledig doorwerken. Gemeenten zullen hierdoor mogelijk gedwongen worden om subsidies voor non-profitorganisaties te verlagen of zelfs stop te zetten, wat grote financiële druk op de sector kan uitoefenen.
Het ‘ravijnjaar 2026’ biedt non-profitorganisaties zowel uitdagingen als kansen. Het is belangrijk om vooruit te denken en proactief plannen te maken om de impact van deze veranderingen te minimaliseren en de continuïteit van belangrijke maatschappelijke projecten te waarborgen. Mocht u naar aanleiding van dit onderwerp verder willen praten, onze adviseurs staan voor u klaar!
De ANBI-status is waardevol, maar u moet er wel goed op blijven letten. Het is geen eenmalige check, maar iets wat u moet bijhouden. Door regelmatig te kijken naar uw
De Subsidieregeling Praktijkleren in de Derde Leerweg ondersteunt werkgevers die investeren in het ontwikkelen van medewerkers en werkzoekenden via praktijkgerichte mbo‑scholing. Wat verandert er in 2026? Per 2026 is er
Belangenverstrengeling in de praktijk Wat verstaan we onder belangenverstrengeling? Belangenverstrengeling ontstaat wanneer persoonlijke, zakelijke of maatschappelijke belangen van een bestuurder of toezichthouder de besluitvorming beïnvloeden of de schijn daarvan wekken.