Uit de jaarrekening 2019 blijkt in principe niet dat in 2020 de coronacrisis heeft plaatsgevonden en wat de gevolgen ervan voor uw organisatie zijn. Voor de lezer van de jaarrekening kan dit echter wel van belang zijn. Naar gelang de -verwachte- impact dienen de gevolgen toegelicht of verwerkt te worden.
Heeft de coronacrisis (grote) financiële gevolgen voor de organisatie? Hierbij dient onder andere gekeken worden naar de terugval van de baten en de ontwikkeling van de lasten in relatie tot de liquiditeiten en de reserves.
Zijn de gevolgen van de coronacrisis zo ingrijpend dat er twijfels rijzen omtrent het voortbestaan (zogenoemde continuïteitsveronderstelling) of niet?
Er zijn dan globaal gezien drie situaties mogelijk:
Daarnaast dient in het bestuursverslag, ongeacht van welke situatie sprake is, melding gemaakt te worden van de coronacrisis en de (verwachte) gevolgen ervan voor de organisatie. Zelfs als de coronacrisis geen impact heeft op uw organisatie, dan is dat waardevolle informatie voor de gebruiker van de jaarrekening.
Mocht u vragen of opmerkingen hebben over de gevolgen voor de jaarverslaggeving 2019, aarzel niet om contact op te nemen met uw relatiebeheerder. Wij staan voor u klaar.
Verenigings- en stichtingsbestuurder, is de governance van uw organisatie in control? Denk niet dat dit voor u niet van belang is, want de governance zal op orde moeten zijn om
Om in aanmerking te komen voor de subsidie van maximaal € 2.800 per praktijk- of werkleerplaats, dient u als werkgever actie te ondernemen. Doelgroepen Erkende leerbedrijven, die een praktijkleer- of
Als u meer dan 100 werknemers in dienst heeft moet u de kilometers van uw werknemers bijhouden. Uiterlijk 30 juni 2026 moet u de gegevens over 2025 aanleveren bij het