In de huidige BTW-wetgeving kunnen slechts natuurlijke personen en samenwerkingsverbanden van natuurlijke personen gebruik maken van de Kleine Ondernemersregeling. Stichtingen en verenigingen – maar ook BV’s – lopen dit BTW-voordeel helaas nu mis.
Kort samengevat houdt de Kleine Ondernemersregeling (hierna: KOR) in dat indien de afdracht van BTW op jaarbasis (na aftrek voorbelasting) minder dan € 1.345 bedraagt, voor dit gehele bedrag vermindering wordt verleend. Bedraagt de afdracht op jaarbasis tussen de € 1.345 en € 1.883 dan wordt een gedeeltelijke korting verleend. Is de afdracht op jaarbasis meer dan € 1.883 dan kan de KOR niet worden toegepast.
Met ingang van 1 januari 2020 komt de KOR te vervallen. In plaats van een korting op verschuldigde BTW komt een facultatieve vrijstellingsregeling van omzetbelasting (hierna: OVOB). Op hoofdlijnen houdt de OVOB het volgende in:
Op dit moment is de hoogte van de drempel nog niet bekend. Interessant is dat de EU een voorstel heeft gedaan tot een Europese omzetdrempel van € 100.000. De ingangsdatum van dit voorstel is echter nog niet bekend.
Let op: Vanaf 2020 wijzigt de huidige KOR in de OVOB. Ook voor stichtingen en verenigingen kan het interessant zijn gebruik te maken van deze regeling. Het is raadzaam tijdig in overleg met uw fiscaal adviseur vast te stellen of deelname aan de OVOB voordelig is. Met name indien er in het verleden investeringen zijn gedaan en de BTW werd teruggevraagd waardoor een herzieningstermijn geldt of als een ondernemer dergelijke investeringen wil gaan doen, is oplettendheid geboden.
mr. A.A. (Arjan) van der Bok RB MB MFP
Belastingadviseur
avdbok@vanreefc.nl
Aanpassingen WNT-regeling voor zorg en jeugdhulp 2024 Bedragen bezoldigingsmaxima Jaarlijks rond november worden de bezoldigingsmaxima die voor instellingen in de zorg en jeugdhulp gelden per klasse aangepast. Recent zijn de
Subsidieregeling Patiënten- en gehandicaptenorganisaties (pg-organisaties) 2024-2028 Vanaf 2024 komt er in totaal €50 miljoen vrij voor het versterken van de positie van patiënten en cliënten. Hiervan gaat €30,5 miljoen naar de
Theaters De Kring (Roosendaal), De Bussel (Oosterhout) en De Leest (Waalwijk) mogen van Hof Den Bosch alcoholhoudende pauzedrankjes van laag btw-tarief voorzien. Een uitspraak die landelijk voor alle theaters kan