In het voorjaar van 2022 heeft de Raad voor de Jaarverslaggeving (RJ) een hoofdstuk aan de Richtlijnen voor de Jaarverslaggeving toegevoegd. Namelijk RJk C3 ‘Kleine zorgaanbieders’.
Met ingang van het verslagjaar 2022 treedt de Regeling openbare jaarverantwoording WMG in werking. Deze regeling vervangt de Regeling verslaggeving WTZi. Het is van toepassing op de jaarverantwoording van zorgaanbieders. In de regeling wordt onderscheid gemaakt tussen grote, middelgrote en kleine zorgaanbieders. Voor de RJ is dit reden geweest om voor de kleine zorgaanbieders een aparte verslaggevingsrichtlijn uit te brengen. ‘Klein’ betekent dat gedurende twee opeenvolgende jaren voldaan wordt aan twee van de volgende criteria:
Als u als zorgaanbieder in de categorie ‘klein’ past, heeft dit dus gevolgen. Met ingang van het verslagjaar 2022 is de nieuwe richtlijn RJk C3 ‘Kleine zorgaanbieders’ van toepassing. Dit brengt enkele vrijstellingen met zich mee:
Let op: voor de middelgrote en grote zorgaanbieders blijft de reeds bestaande verslaggevingsrichtlijn RJ 655 ‘Zorgaanbieders, jeugdhulpaanbieders en gecertificeerde instellingen’ gelden. Aangezien de Regeling Jeugdwet het genoemde onderscheid naar grootte niet kent, blijft ook voor kleine jeugdhulpaanbieders RJ 655 van kracht!
Heeft u vragen over RJk C3 en wat het voor uw organisatie inhoudt? Wij denken graag met u mee. Neem gerust contact met ons op.
Het nieuwe jaar is aangebroken en dat betekent dat er weer genoeg veranderingen zijn in de belastingwetgeving. Als ondernemer en/of werkgever wilt u natuurlijk op de hoogte zijn van de
Het Becon-overleg is het overleg tussen de organisaties van belastingadviseurs en de Belastingdienst. Tijdens het overleg van 20 januari 2023 is de renseigneringsverplichting besproken. Deze is opgenomen in artikel 22a
Wij zetten de belangrijkste punten voor u op een rijtje: Maxima De maxima van de Wet normering topinkomens (WNT) voor 2023 zijn bekend. Het algemeen bezoldigingsmaximum is vastgesteld op €