Minister Slob (Basis- en Voortgezet Onderwijs en Media) informeert de Tweede Kamer in een brief d.d. 16 augustus 2018 over de vereenvoudiging van het bekostigingsmodel voor het voortgezet onderwijs. De beoogde invoeringsdatum is 1 januari 2021.
De minister en de VO-raad hebben geruime tijd gewerkt aan de vereenvoudiging van de bekostiging in het vo. De huidige bekostiging is complex, is ondoorzichtig en bevat ongewenste prikkels. Zo kan het voorkomen dat een de ene school voor een havoleerling een andere bekostiging ontvangt dan een andere school. Een ingewikkelde bekostiging belemmert de schoolbesturen bij hun financiële planning. Daarom heeft de minister in samenwerking met de VO-raad een vereenvoudigd bekostigingsmodel ontwikkeld, dat het aantal bekostigingsparameters fors terugbrengt, maar wel rekening houdt met reële kostenverschillen. Het aantal ongewenste prikkels wordt bovendien sterk verminderd.
In een vervolgbrief d.d. 31 oktober 2018 aan de Tweede Kamer gaat de minister in op de herverdeeleffecten van de nieuwe bekostiging.
Bron: www.rijksoverheid.nl
Onderwijsaccountantsprotocol Hoewel de controles van boekjaar 2022 nog volop lopen, ontvingen wij van de Onderwijsinspectie al het eerste concept van het Onderwijsaccountantsprotocol 2023. Het aantal wijzigingen dat in dit eerste
Het beschermen van persoonlijke gegevens is in het onderwijs van cruciaal belang. De onderwijssector heeft tenslotte te maken met een minderjarige doelgroep. Leerlingen, maar ook ouders en medewerkers vertrouwen hun gegevens
Criteria aanvullende normatieve bekostiging In april 2023 is de Regeling Kwaliteitsafspraken MBO voor de periode 2024-2027 gepubliceerd. Dit in vervolg op de huidige regeling voor 2023. De extra gelden worden