17 december 2024

Bedragen bezoldigingsmaxima 

Jaarlijks rond november worden de bezoldigingsmaxima die voor onderwijsinstellingen gelden per klasse aangepast. Recent zijn de bedragen voor 2025 gepubliceerd in de Staatscourant. Deze bedragen kunt u aanhouden bij het vaststellen van de van toepassing zijnde klasse en voor de bepaling van de eventuele indexatie van de beloning van bestuurders in loondienst en toezichthouders.  

Klasse  Maximum 2024  Maximum 2025 
A  € 138.000  € 146.000 
B  € 155.000  € 164.000 
C  € 166.000  € 175.000 
D  € 181.000  € 191.000 
E  € 197.000  € 208.000 
F  € 211.000  € 223.000 
G  € 233.000  € 246.000 

De bezoldiging van toezichthouders blijft gemaximeerd op 15% van deze bedragen voor de voorzitter van het toezichthoudend orgaan en op 10% voor de overige leden.   

Naast de bezoldigingsmaxima voor topfunctionarissen in loondienst, zijn ook de maximale bedragen voor topfunctionarissen zonder dienstbetrekking voor de eerste 12 kalendermaanden waarin zij de topfunctie vervullen, gepubliceerd.   

Jaar  2024  2025 
Maximale uurtarief  € 221  € 235 
Bedrag per maand 1-6  € 30.800  € 32.700 
Bedrag per maand 7-12  € 23.400  € 24.900 

WNT-verantwoording 

Voor de WNT-verantwoording gelden enkele geringe aanpassingen.  De eerste wijziging geldt voor boekjaar 2024 en gaat over het drempelbedrag voor bestuurders die een lage vergoeding ontvangen waardoor het verkorte model gebruikt mag worden. Dit bedrag is in lijn met de aanpassing van de fiscale wetgeving voor vrijwilligersvergoedingen, verhoogd van € 1.900 naar € 2.100. Voor topfunctionarissen die maximaal € 2.100 ontvangen hoeft alleen de naam en de functie genoemd te worden.   

Voor boekjaar 2025 zijn twee wijzigingen doorgevoerd: 

  1. Aan de lijst met componenten die niet als WNT-bezoldigingscomponent (meer) hoeven te worden aangemerkt, is een nieuwe uitzondering toegevoegd: premies voor of bijdragen van de werkgever voor bestuurdersaansprakelijkheidsverzekeringen. Dit is gedaan omdat bij nader inzien kan worden geconcludeerd dat het hier gaat om verzekeringen die onvermijdbaar en onontbeerlijk zijn om de functie als topfunctionaris in goede orde en zonder grote persoonlijke aansprakelijkheidsrisico’s te kunnen vervullen. Ofwel zonder een dergelijke verzekering kan een topfunctionaris zijn of haar functie niet goed vervullen. Om die reden ligt het voor de hand om het bezoldigingsbegrip op dit punt beleidsmatig te wijzigen. 
  1. Er is bepaald dat bij berekeningen van de werktijdfactor gerekend moet worden met een deeltijdfactor die is afgerond op 3 decimalen. Afronding op een ander aantal decimalen kan tot een (aanzienlijk) ander bezoldigingsmaximum lijden. Door deze wijziging is bepaald dat 3 decimalen de uitgangspositie is voor berekeningen. Dit geldt nu voor alle topfunctionarissen en in alle situaties. Ook in de WNT-verantwoording moet de werktijdfactor met 3 decimalen opgenomen worden. Dit laatste geldt ook als de werktijdfactor een heel getal is of maar 1 of 2 decimalen heeft. In dat geval moeten extra nullen toegevoegd worden.

Wettelijke rente 

Als sprake is van een onverschuldigde betaling en het onverschuldigd betaalde bedrag niet voor 1 juli van het jaar volgend op het jaar waarin de onverschuldigde betaling is gedaan, terug is ontvangen moet over de vordering ook wettelijke rente vergoed worden. Dit percentage wordt regelmatig aanpast. Sinds 2023 gelden de volgende rentepercentages:   

Tot en met 30-6-2023: 4% 

1-7-2023 t/m 31-12-2023: 6% 

Vanaf 1-1-2024: 7% 

Wij staan voor u klaar als u vragen heeft over de aanpassingen in de WNT-regeling. Neem gerust contact met ons op.

 

 

Meer nieuwsitems