Heeft u het afgelopen jaar de vrije ruimte binnen de werkkostenregeling (WKR) overschreden, dan bent u nog een eindheffing verschuldigd van 80% over deze overschrijding. Deze eindheffing moet u aangeven in de eerste aangifte loonheffingen over 2018, die u uiterlijk eind februari 2018 moet indienen en betalen.
Binnen de WKR mag u als werkgever maximaal belastingvrij 1,2% van het totale fiscale loon besteden aan onbelaste vergoedingen, verstrekkingen en terbeschikkingstellingen voor uw werknemers. Dit wordt de ‘vrije ruimte’ genoemd. Over het bedrag boven de vrije ruimte betaalt u wel loonbelasting in de vorm van een eindheffing van 80%.
Bent u de eindheffing WKR verschuldigd omdat de vrije ruimte voor 2017 is overschreden, dan moet u deze eindheffing aangeven in en betalen bij uw eerste aangifte loonheffingen over 2018. De uiterste aangifte- en betaaldatum van deze aangifte is 28 februari 2018.
Let op! Heeft u in 2017 de eindheffing WKR al per aangiftetijdvak aangegeven en betaald? Bekijk dan of u niet teveel of te weinig heeft betaald. De teveel of te weinig betaalde eindheffing WKR moet u verrekenen uiterlijk in de eerste aangifte loonheffingen over 2018.
Voorkom dat u belangrijke fiscale aandachtspunten vergeet. Ze staan hier voor u op een rij: Heeft u een platform (website) waarop verkopers, verhuurders of dienstverleners spullen en/of diensten aanbieden? Uiterlijk
Aanpassingen WNT-regeling voor zorg en jeugdhulp 2026 Bedragen bezoldigingsmaxima Jaarlijks rond november worden de bezoldigingsmaxima die voor instellingen in de zorg en jeugdhulp gelden per klasse aangepast. Recent zijn de bedragen voor 2026 gepubliceerd
Onlangs oordeelde rechtbank Den Haag dat een zzp’er die jarenlang voor een indooractiviteitencentrum werkte een werknemer was die loon ontving. Wat deze uitspraak interessant maakt is dat de rechter uitgebreid