De Subsidieregeling Praktijkleren in de Derde Leerweg ondersteunt werkgevers die investeren in het ontwikkelen van medewerkers en werkzoekenden via praktijkgerichte mbo‑scholing.
Per 2026 is er een nieuwe versie van de regeling in werking. De overheid heeft hiervoor een toekomstige wettekst gepubliceerd, die al inzicht geeft in de basisstructuur, definities en voorwaarden. Deze tekst kan tot de inwerkingtreding nog worden aangepast.
De kern van de regeling blijft bestaan:
In tegenstelling tot voorgaande jaren is er voor 2026 nog geen officiële aanvraagperiode gepubliceerd door RVO of het Ministerie van SZW. De huidige RVO‑pagina’s vermelden uitsluitend de 2025‑rondes en bieden géén vooruitblik naar nieuwe tijdsvakken voor 2026.
Zodra de overheid een nieuw aanvraagtijdvak voor 2026 vaststelt, wordt dit gecommuniceerd via RVO.nl. Wij houden u graag op de hoogte.
Hoewel 2026‑bedragen nog niet officieel bevestigd zijn, is de verwachting dat de belangrijkste parameters gelijk blijven aan 2025:
Heeft u als erkend leerbedrijf vragen over de subsidieregeling? Wij helpen u graag verder.
Heeft u meegedaan aan de massaal bezwaarprocedure en had u een fiscaal partner? Dan kunt u mogelijk belasting besparen door uw box 3-vermogen slimmer te verdelen. In dit artikel leggen
Een investering afgerond? Dan geldt dit niet altijd voor de btw. Want bij wijziging van het gebruik van een bedrijfsmiddel kan btw-herziening leiden tot onverwachte correcties. Wanneer speelt btw-herziening en
Werkt uw werknemer (tijdelijk) in een ander EU-land? Controleer dan in welk land u de sociale verzekeringspremies moet betalen. Twee aparte stelsels Voor de loonbelasting en sociale premies zijn er