25 januari 2021

De ontwikkelingen volgen elkaar in rap tempo op. Wij bieden u een overzicht van de steunmaatregelen.

Als gevolg van de verzwaring en verlenging van de lockdown, heeft het kabinet op 21 januari ’21 een aantal maatregelen verruimd. Het gaat om:

NOW 3 – 2e tijdvak

Voor het 2e tijdvak van NOW 3, periode januari tot en maart 2021, is het subsidiepercentage verhoogd. De verhoging is van 80 naar 85%. De subsidie aanvraag voor dit tijdvak kan vanaf 15 februari ingediend worden.

NOW 3 – 3e tijdvak

De eerder door het kabinet aangekondigde afbouw van het vergoedingspercentage, de vrijstelling van de loonsom en minimale omzetverlies voor het 3e tijdvak van NOW 3, komt te vervallen. De nieuwe situatie:

Gebruikelijk loon directeur-grootaandeelhouder

Ook voor het jaar 2021 geldt dat directeur grootaandeelhouders die te maken krijgen met omzetdaling, van een lager gebruikelijk loon mogen uitgaan, evenredig met de omzetdaling.

Reiskostenvergoeding

De bestaande vaste reiskostenvergoeding mag tot 1 april 2021 door de werkgever onbelast vergoed worden. Ook als deze reiskosten als gevolg van thuiswerken niet meer (volledig) zijn gemaakt. Voorwaarde is wel dat er voor de werknemer al een onvoorwaardelijk recht op deze vergoed bestond voor 13 maart 2020.

Vrije ruimte werkkostenregeling

Net als in 2020 wordt de vrije ruimte in de werkkostenregeling in 2021 verruimd: tot een bedrag van € 400.000 wordt deze ruimte verhoogd van 1,7% naar 3%.

Vergoedingen thuiswerken

Op dit moment is het al mogelijk om onder voorwaarden bepaalde thuiswerkgerelateerde kosten onbelast te vergoeden, bijvoorbeeld arbovoorzieningen en ICT-middelen. Bij arbovoorzieningen kunt u denken aan het faciliteren van een ergonomisch verantwoorde werkplek zoals een bureaustoel.

Onder ICT-middelen valt bijvoorbeeld een noodzakelijke laptop. Ook de vrije ruimte in de werkkostenregeling kan gebruikt worden om andere thuiswerkkosten onbelast te vergoeden.

Het kabinet onderzoekt de mogelijkheden van een aanvullende regeling. Het betreft een regeling waarbinnen het voor werkgevers mogelijk is om onbelast ook andere thuiswerkkosten te vergoeden.

Meer nieuwsitems