Het oog van een orkaan weet je achteraf. Autobedrijven weten ondertussen wat storm is. Steeds lijkt het oog van de orkaan voor de automotive-sector bereikt. In juli 2019 voorspelden wij in een interview met Automotive Management dat er door de storm takken zouden breken. De “sector-boom” zou echter sterker worden. Kan de sector deze storm verder aan?
Ja, de automotive-sector kan ook deze storm aan! In de afgelopen weken heb ik veel contact gehad met ondernemers uit de autobranche. De eerste week verslagenheid, daarna strijdlust. Bereidheid om samen te werken, te overleven. Mooie initiatieven ontstaan. Virtuele rondleidingen in de showroom. Besprekingen via Facetime. Strijdplannen worden gesmeed. Er wordt weer gedacht en gewerkt aan de tijd na dit corona-virus. De beste ideeën en bedrijven ontstaan in crises!
Nee, niet iedereen gaat het overleven. Bij veel autobedrijven was al sprake van onderliggend lijden. Wegvallende omzet, opgezegde dealercontracten, etc. Dan zijn vaak de noodmaatregelen van de overheid niet genoeg. Slecht nieuwsgesprekken zijn nodig.
Ja, de noodmaatregelen van de overheid kunnen helpen:
De NOW pakt als maatregel voor autobedrijven ten opzichte van andere sectoren over het algemeen niet slecht uit. Beter dan de voormalige maatregel “WTV: werktijdverkorting”. Pas de NOW wel goed toe en reken je niet te rijk! Let op de bepalingen: op ontslag staat vervolgens een boete; de meetperiode is van groot belang; de concernregeling moet worden toegepast. Op onze website staat alle informatie over de NOW op een rij.
Ik ben er van overtuigd dat de sector ook dit virus te boven komt. Maak gebruik van de mogelijkheden. Houdt rekening met onderliggend lijden. Neem contact met ons op als hulp gewenst is.
In onze nieuwsbrief deel ik samen met mijn collega’s Johan de Bruin en Jolien van der Kuur kennis en informatie die gericht is op uw branche.
Het ga jullie goed!
Johan Berkouwer
Branchespecialist Automotive
jberkouwer@vanreeacc.nl
Voor de maand april staan hieronder een aantal belangrijke fiscale deadlines en tips op een rij. Belangrijke fiscale deadlines Aangifte inkomstenbelasting 2025 Deadline: vóór 1 mei. Doe uw aangifte op
De Subsidieregeling Praktijkleren in de Derde Leerweg ondersteunt werkgevers die investeren in het ontwikkelen van medewerkers en werkzoekenden via praktijkgerichte mbo‑scholing. Wat verandert er in 2026? Per 2026 is er
Goed nieuws voor panden in de TBS-regeling. Door versoepelingen hoeft u bij verkoop minder snel belasting te betalen, waardoor u meer ruimte heeft om opnieuw te investeren. Wat is de