Het kabinet heeft de regeling Tegemoetkoming Energiekosten (TEK) in oktober aangekondigd. Energie-intensieve mkb’ers krijgen een compensatie van 50% van de energiekostenstijging. Dat is boven een vastgestelde zogenoemde drempelprijs tot een maximum van € 160.000. Het gedetailleerder uitwerken van de TEK leidt tot een aangepaste voorwaarde. De hoogte van de energiekosten moet nu minimaal overeenkomen met 7% van de omzet. Minister Micky Adriaansens (Economische Zaken en Klimaat) heeft de Tweede Kamer hierover geïnformeerd.
De overige voorwaarden van de regeling blijven gelijk:
Donderdag 10 november is er een debat in de Tweede Kamer over deze regeling. Groot aandachtspunt hierbij is het feit dat de tegemoetkoming pas in april, met terugwerkende kracht, aangevraagd kan worden. Terwijl de behoefte voor compensatie juist nu aanwezig is vanwege liquiditeitsproblemen.
Wij houden u op de hoogte van de ontwikkelingen. In deze complexe tijden kunnen we ons voorstellen dat u wilt afstemmen over de beste aanpak voor uw bedrijf. Neem gerust contact met ons op.
Voor de maand april staan hieronder een aantal belangrijke fiscale deadlines en tips op een rij. Belangrijke fiscale deadlines Aangifte inkomstenbelasting 2025 Deadline: vóór 1 mei. Doe uw aangifte op
De Subsidieregeling Praktijkleren in de Derde Leerweg ondersteunt werkgevers die investeren in het ontwikkelen van medewerkers en werkzoekenden via praktijkgerichte mbo‑scholing. Wat verandert er in 2026? Per 2026 is er
Goed nieuws voor panden in de TBS-regeling. Door versoepelingen hoeft u bij verkoop minder snel belasting te betalen, waardoor u meer ruimte heeft om opnieuw te investeren. Wat is de